• VELKÉ PŘESTÁVKY

PROSÍME RODIČE, ABY DOHLÉDLI NA TO, JAK SE OBLÉKAJÍ DĚTI DO ŠKOLY.

O VELKÝCH PŘESTÁVKÁCH CHODÍME VEN A NĚKTERÉ DĚTI JSOU OBLEČENY NEVHODNĚ. PŘI DNĚŠNÍCH TEPLOTÁCH DOPORUČUJEME I ČEPICE.

URČITĚ SE VŠICHNI SHODNEME, ŽE DĚTEM POBYT VENKU PROSPÍVÁ, MAJÍ ČAS SE PROTÁHNOUT, PROJÍT/PROBĚHNOUT SE.

POKUD JE VAŠE DÍTĚ PO NEMOCI, URČITĚ ZAJISTÍME HLÍDÁNÍ, POKUD NÁS O TO PÍSEMNĚ POŽÁDÁTE.

DĚKUJEME, ŽE JSTE S NÁMI NA JEDNÉ VLNĚ A PODPORUJETE NAŠE AKTIVITY SMĚREM KE ZDRAVÉMU VÝVOJI VAŠICH DĚTÍ.

• Setkání s partnery Erasmus+ ve Španělsku

Ve dnech 8.-13. 11. 2019 se tři učitelé naší školy zúčastnili prvního výjezdu pro pedagogy v rámci projektu Erasmus+ pod názvem LO-VE. Během dvou školních roků budou učitelé naší školy ve svých předmětech vymýšlet a realizovat aktivity, které se odehrají venku (LO- Learning Outdoors) a budou ověřovat a hodnotit aktivity připravené učiteli z partnerských škol. Kromě toho vyjedou žáci do partnerských zemí: Finska, Španělska a Portugalska, aby se tam setkali s dětmi z jiných škol, komunikovali v angličtině, naučili se spolupracovat v týmu a viděli, jak probíhá výuka u nich.

Cílem prvního setkání ve španělské Málaze bylo seznámení se s kolegy z partnerských škol, dohodnutí se na dalších postupech, také jsme absolvovali řadu školení, například k projektovému vyučování či využívání ICT ve výuce. Měli jsme možnost navštívit výuku ve španělské bilingvní škole, která využívá právě projektové učení. Skvělou zprávou jistě je, že naše škola vyhrála v soutěži „O nejlepší logo.“ V rámci soutěže proběhla nejprve školní kola, z nich vzešly nejlepší tři práce. Závěrečný výběr z 18 log se odehrál mezi žáky španělské partnerské školy. Gratulujeme vítězům Lidákové Nikol, Návratové Beátě a Roženkové Nině a jejich vedoucí učitelce Mgr. Lucii Kalužové. Logo je nyní používáno pro všechny materiály vznikající v tomto projektu. Další mobilita se bude konat ve Finsku, kousek od Helsinek, a vycestuje pět našich žáků.

• ČLENSKÁ SCHŮZE SRPD A TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Výbor SRPD zve v úterý 19. 11. 2019 na členskou schůzi SRPD v 15:30 hodin.

Program:

- čerpání rozpočtu v roce 2019

- rozpočet na rok 2020

- volba nového člena do výboru SRPD

Diskuse.

Po schůzi budou pokračovat třídní schůzky.

Prosíme rodiče 1. třídy a MŠ, aby se v co největším počtu účastnili pomoci na plese SRPD.

Děkuje výbor SRPD a vedení školy.

• Organizace dohledu nad dětmi ve středu 6. 11.

Na prvním stupni projevilo zájem o dohled nad dětmi 13 rodičů. Z důvodu zapojení většiny učitelů do stávky budou děti v době od 7:00 hodin do 15:00 pod dohledem paní učitelky Gabriely Szoloné v budově MŠ č. p. 60 (stará školka). Na oběd půjdou do školy, kde dohled nad dětmi převezmě pan Witold Szczerbowski. Dohled je zajištěn do 15:00 hodin. Prosíme rodiče, aby dětem na lísteček napsaly, v kolik hodin jdou domů a jestli mohou jít samy.

Pokud byste měli zájem diskutovat na téma stávky, můžete přijít v době od 8:00 do 15:00 sborovny 2. stupně, kde Vám bude k dispozici stávkový výbor ve složení:

Mgr. Petr Sikora

Mgr. Libuše Kohutová

Mgr. Lenka Minksová

• STÁVKA

Vzhledem k informacím ze strany vedení Českomoravského odborového svazu ve školství a pana předsedy odborové organizace na ZŠ a MŠ Písek Petra Sikory dávám na vědomí, že plánovaná stávka pracovníků ve škoství bude dne 6. listopadu celý den.

Počítejte prosím s omezeným provozem ve škole základní i mateřské.

Bližší informace k organizaci sdělím až poté, co se dovím jména pracovníků zapojených do stávky.

Pracovníci školství děkují za podporu ze strany veřejnosti.

Lenka Šamanová, ředitelka školy.

Vzhledem k různým informacím v médiích ohledně náplně práce učitele přikládám náplň práce učitele na ZŠ Písek. Pracovni_napln_ucitel.doc

• Nadpis

• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.