• Doba "Koronavirová"

• 17.04.2020 08:52
      • „Mami, nechápu, proč se pořád díváte na ty zprávy, vždyť tam pořád říkají to samé dokola.“

A je to pravda, každý den k nám přicházejí informace kolem nejskloňovanějšího slova posledního měsíce – KORONAVIRU. A nám to na čele způsobuje vrásky, tak chceme zaměřit svou pozornost na běžné věci kolem nás, které jsou sice malé, ale milé – činí nás šťastnějšími. Žáci naší školy vytvářejí deníkové záznamy. Vybrala jsem jeden, který mi připadá „kouzelný“ právě ve své přirozenosti a jednoduchosti. Přeji Vám mnoho krásných okamžiků, třeba při čtení této práce 😊S pozdravem LK.

• 28.- 29. 3. sobota- neděle (víkend)

O víkendu bylo nádherné počasí. Museli jsme pořád něco dělat venku.  Aspoň jsem se pořádně odreagoval na příští týden na vyučování. K svátků učitelům vše NEJ!

30. 3. Pondělí

Dnes jsem měl problém se v stáváním. O víkendu se posouval čas ze zimního na letní.

Jelikož vstávám do školy v sedm hodin, dnes to bylo jako v šest. Ta hodina mi docela chyběla.

Dnes jsme dostali v zadání do literatury - přečíst nebo poslechnout nahrávku Malého prince.

Já si poslechnu nahrávku. Bude to trochu změna.

Večer poprosím otce o stáhnutí této nahrávky.

31. 3. Úterý

Dnes jsem slyšel nahrávku Malého prince. Byla to skoro dvou hodinová nahrávka, přečíst toto dílo bych tak rychle nezvládl.

Zase jsme pekli domácí housky. Krásně nám rozvoněly celé patro. Už se těším, jak jich pár sním

k večeři.

Zítra nebudu psát zápis. Nebudeme mít v Písku celý den elektřinu. Mění nám staré sloupy za nové.

Tak se těším na volný den bez úkolů, i bez elektřiny si ho jde užít.

2. 4. Čtvrtek

Dnes jsem napsal zápis do čtenářského deníku z Malého prince, snad bude dostatečný. Dnes je taky den knih.

Dnes má sestřenice narozeniny, o kterých se mi matka uráčila říct až teď, tak ji chci popřát.

Mimochodem mi celý den blbne klávesnice.

3. 4. Pátek

Dnes nám pořád vypadávalo online spojení. Byl jsem z toho už na nervy.

Otec byl dnes na větším nákupu. Tak se těším na večer, jak si dám něco dobrého k televizi. Požádám bratra, ať mi stáhne dobrý film.

Před námi je víkend, hurá!

• Zpět na seznam článků

• +420 734 153 357 - vedoucí vychovatelka Bc. Ivana Szpyrcová +420 739 636 398 - Bc. Leona Rohulánová