• KNIHOVNA ŽIJE!

• 04.02.2020 15:36
      • Rozhovor s paní ředitelkou Lenkou Šamanovou připravili žáci Kristýna Brodková, Jakub Verčimák a Štěpán Roženek v předmětu Mediální výchova.
      • Školní knihovna ožívá! Co to znamená? Je obohacena o nové tituly a také sedací vaky. Chystá se nákup nového koberce a malá úprava prostoru tak, aby se žáci cítili co nejlépe. Při této příležitosti jsme oslovili naši paní ředitelku a položili ji několik otázek.

Čtete ráda?

Čtu ráda, akorát teď nemám moc času, protože nyní čtu hlavně zákony, různá metodická doporučení a směrnice.

Která kniha je vaše oblíbená?

Moje nejoblíbenější kniha z poslední doby je Svět podle Garpa.

Jak by vypadala školní knihovna podle vašich snů?

Určitě by byla mnohem větší než ta naše, byla by tam možnost vymalovat různě stěny tak, jak mi ukazovala paní učitelka Kalužová – pestře, ze stropu by visely pohodlné houpací pytle, ve kterých byste si mohli číst – takové pohodlné místečko, prostor, ve kterém by opravdu probíhaly kvalitní čtenářské dílny.

Která otázka by se měla objevit v rozhovoru o knihovně?

Určitě otázka, jakým způsobem si mohou děti v knihovně půjčovat knihy, když je některá kniha zaujme (aby si ji mohly číst i doma v klidu).

A ještě otázka, jaké plány s knihovnou máme do budoucna. Cílem totiž není konkurovat obecní knihovně, ale mít po ruce dostatečnou zásobu kvalitních knih, s čím se také pojí otázka vyhledávání knih, tedy databáze knihoven celé České republiky – aby si děti do knihovny v Písku mohly objednat knihu z jakékoli knihovny v ČR, půjčit, přečíst a vrátit ji. Abyste prostě KNÍŽKY MILOVALI!

Děkujeme paní ředitelce za rozhovor.

POZNÁMKA Z REDAKCE:

Všechny údaje a informace o knihovně naleznete časem u dveří paní sekretářky Jany Krenželokové
        a u dveří školní knihovny.

• Zpět na seznam článků