• POZVÁNKA NA KARNEVAL

Vážení rodiče, přátelé školy,
            v pátek 7. února ve 14:00 hodin pořádá školní družina za pomoci našich deváťáků školní karneval, na který Vás srdečně zveme.
            Chceme Vás požádat o podporu v podobě malého dárku do tomboly pro děti (pastelky, hračky, stavebnice, hry...). Dárky můžete poslat po dětech, vyberou je třídní učitelky.
            Děkujeme Vám a těšíme se na Vaši návštěvu.
            Vedení školy.

• Tělocvična mimo provoz ve čtvrtek 30.1.

Z důvodu konání školního kola sportovní soutěže Školní laťka bude ve čtvrtek 30.1. školní tělocvična mimo provoz. Třídy, které mají mít tělocvik, půjdou provádět sportovní aktivity ven. Prosím, abyste tomu přizpůsobili výběr oblečení pro děti v tento den. Děkujeme.

• Ukončení vyučování ve čtvrtek 30.1.2020

Po rozdání výpisů vysvědčení bude ukončeno vyučování a to po 4.vyučovací hodině (v 11.35) pro 1.stupeň (1.-5.třída) a po 5.vyučovací hodině pro druhý stupeň (12.30). Všem žákům přejeme krásné pololetní prázdniny.

• KONZULTAČNÍ HODINY PRO RODIČE DEVÁŤÁKŮ

Vážení rodiče a milí žáci, připomínám, že každé úterý v lednu od 14:00-15:30 jsou mé konzultační hodiny. Potřebujete-li pomoct s výběrem školy, s informacemi o přijímacím řízení, jsem zde pro Vás v kabinetě výchovného poradce a psychologa (nová budova, 2. patro).

21. 1. 2020 budou žáci odevzdávat přihlášky "na nečisto", prosím pečlivě vyplňte Vaše aktuální kontaktní údaje (telefon a email). Tento den mě najdete v kabinetě v dílnách.​

Mgr. Markéta Wiszczorová

• PLES SRPD

Čas letí jako bláznivý...a po roce se opět můžeme těšit na PLES SRPD, tentokrát ve znamení Valentýna! Jak jinak taky, když se koná v sobotu 15. 2. 2020. Těšit se můžete na bohatou tombolu, skvělou hudbu, chutnou večeři a pestrý kulturní program.

• NOVÝ ROZVRH HODIN

Do systému byl nahrán nový rozvrh z důvodu plavání na 1. stupni.

Všichni se řídíme rozvrhem v systému v Edupage, kde žáci vidí rozvrh aktuálního týdne. Neřešte sudý/lichý týden, může se v třídní knize lišit s kalendářním sudým/lichým týdnem.

Děkujeme, že dohlížíte, jestli jsou vaše děti řádně připraveny na vyučování.

Těšíme se na Vás v novém roce!

• Filmové dopoledne

Na poslední pátek před Vánocemi jsme pro žáky 2.stupně připravili filmové dopoledne. Mohou si vybrat ze 7 filmů. Na filmy se budeme nejen dívat, ale také se o nich budeme bavit a dále je zužitkujeme v procesu vzdělávání a výchovy.

• VELKÉ PŘESTÁVKY

PROSÍME RODIČE, ABY DOHLÉDLI NA TO, JAK SE OBLÉKAJÍ DĚTI DO ŠKOLY.

O VELKÝCH PŘESTÁVKÁCH CHODÍME VEN A NĚKTERÉ DĚTI JSOU OBLEČENY NEVHODNĚ. PŘI DNĚŠNÍCH TEPLOTÁCH DOPORUČUJEME I ČEPICE.

URČITĚ SE VŠICHNI SHODNEME, ŽE DĚTEM POBYT VENKU PROSPÍVÁ, MAJÍ ČAS SE PROTÁHNOUT, PROJÍT/PROBĚHNOUT SE.

POKUD JE VAŠE DÍTĚ PO NEMOCI, URČITĚ ZAJISTÍME HLÍDÁNÍ, POKUD NÁS O TO PÍSEMNĚ POŽÁDÁTE.

DĚKUJEME, ŽE JSTE S NÁMI NA JEDNÉ VLNĚ A PODPORUJETE NAŠE AKTIVITY SMĚREM KE ZDRAVÉMU VÝVOJI VAŠICH DĚTÍ.

• Setkání s partnery Erasmus+ ve Španělsku

Ve dnech 8.-13. 11. 2019 se tři učitelé naší školy zúčastnili prvního výjezdu pro pedagogy v rámci projektu Erasmus+ pod názvem LO-VE. Během dvou školních roků budou učitelé naší školy ve svých předmětech vymýšlet a realizovat aktivity, které se odehrají venku (LO- Learning Outdoors) a budou ověřovat a hodnotit aktivity připravené učiteli z partnerských škol. Kromě toho vyjedou žáci do partnerských zemí: Finska, Španělska a Portugalska, aby se tam setkali s dětmi z jiných škol, komunikovali v angličtině, naučili se spolupracovat v týmu a viděli, jak probíhá výuka u nich.

Cílem prvního setkání ve španělské Málaze bylo seznámení se s kolegy z partnerských škol, dohodnutí se na dalších postupech, také jsme absolvovali řadu školení, například k projektovému vyučování či využívání ICT ve výuce. Měli jsme možnost navštívit výuku ve španělské bilingvní škole, která využívá právě projektové učení. Skvělou zprávou jistě je, že naše škola vyhrála v soutěži „O nejlepší logo.“ V rámci soutěže proběhla nejprve školní kola, z nich vzešly nejlepší tři práce. Závěrečný výběr z 18 log se odehrál mezi žáky španělské partnerské školy. Gratulujeme vítězům Lidákové Nikol, Návratové Beátě a Roženkové Nině a jejich vedoucí učitelce Mgr. Lucii Kalužové. Logo je nyní používáno pro všechny materiály vznikající v tomto projektu. Další mobilita se bude konat ve Finsku, kousek od Helsinek, a vycestuje pět našich žáků.

• ČLENSKÁ SCHŮZE SRPD A TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Výbor SRPD zve v úterý 19. 11. 2019 na členskou schůzi SRPD v 15:30 hodin.

Program:

- čerpání rozpočtu v roce 2019

- rozpočet na rok 2020

- volba nového člena do výboru SRPD

Diskuse.

Po schůzi budou pokračovat třídní schůzky.

Prosíme rodiče 1. třídy a MŠ, aby se v co největším počtu účastnili pomoci na plese SRPD.

Děkuje výbor SRPD a vedení školy.

• ředitelka školy Mgr. Lenka Šamanová +420 558 363 046 ZŠ
      • e-mail: grouslova@jablunkovsko.cz tel.:+420 601 169 616 Pověřenec pro ochranu osobních údajů Ing. Taťána Groušlová
      • +420 734 153 357 - vedoucí vychovatelka Bc. Ivana Szpyrcová +420 739 636 398 - Bc. Leona Rohulánová +420 739 632 964 - Klára Szmek

zatím žádné údaje