- Klíč k zelené budoucnosti
- Digitalizujeme školu 2024
- Chodíme do školy rádi
- Projekt z operačního programu Jan Amos Komenský
- Digitalizujeme školu 2023
- Akreditace Erasmus +
- Doučování
- ERASMUS + KA 1
- KREATIVNÍ DOPING
- Digitalizujeme školu 2022
- Doučování
- Podpora kvality ve vzdělávání na ZŠ a MŠ Písek
- Modernizace odborných učeben na ZŠ Písek
- Pilotní ověřování projektu Technika
- Chodíme do školy rádi
- Rekonstrukce kuchyně a oprava střechy v MŠ Písek
- Zaměřeno na klíčové kompetence
- Erasmus +
- eTwinning
- Šablony II - Digitálně ve 21. stoletíl
- Beskydy pod lupou
- Všichni spolu
- Ozdravný pobyt
- Vybavení škol digitálními technologiemi 2020
- MAP II
- MAP
- Matematika pro 21. století
- EU peníze do škol
- Environmentální projekty
- Výzva 56
- zatím žádné údaje
Environmentální projekty
ENVIRONMENTÁLNÍ PROJEKTY 2007-2014
Naše škola se již dlouhodobě věnuje environmentální výchově. Jedním z cílů environmentální výchovy byla naše snaha „zvednout děti ze židlí“ a umožnit jim seznamovat se s živou i neživou přírodou přímo v terénu. Všechny projekty na škole, týkající se této oblasti, byly prvotně směřovány k naplnění stanovených cílů. Škola úspěšně získala a zrealizovala tři projekty. Všechny byly realizovány z finančních prostředků Moravskoslezského kraje, ministerstva životního prostředí. Dále se finančně podílela Obec Písek, SRPD a sponzoři.
První projekt – „Školní naučná stezka“- byl největší akcí realizačního týmu. Byl vytvořen 2,5 km dlouhý naučný okruh v blízkosti školy s altánem a se čtyřmi venkovními učebnami s naučnými tabulemi.
Druhý projekt – „Školní zahrada- Učíme se s pohádkou“ – byl směřován k vybudování školní zahrady. Byly postaveny dvě venkovní učebny, nářaďovna na zahradnické náčiní, založena růžová a bylinková zahrádka.
Třetí projekt – „Školní zahrada II – miniarboretum“ –byl realizován v roce 2013 z finančních prostředků poskytnutých z grantu revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Projekt je volným pokračováním dvou předchozích projektů. V rámci tohoto projektu byla ve spolupráci s ing. Műllerem zahrada osázena zajímavými druhy dřevin pocházejících převážně z Asie, Číny a Japonska. Žáci zasadili např. jinan dvoulaločný, zmarličník japonský, břízu čínskou a mnoho dalších dřevin.
Byly vybudovány vyvýšené záhonky pro pěstování jarních cibulovin, léčivých bylin a provedeny terénní úpravy okrasné části zahrady. Zároveň byla dokončena podlaha před nářaďovnou. Žáci 7. ročníku měli možnost v rámci exkurze poznat arboretum Sanatoria Jablunkov s odborným výkladem. Na realizaci projektu se podílel realizační tým ve složení Antonín Vavřač, Hana Bittová, Renata Labajová, Dana Vavřačová a Václav Tobola. Projektu se účastnili i žáci druhé stupně v hodinách pracovních činností a žáci 9. ročníku ve dnech, které byly speciálně věnovány zahradě.
Jsme rádi, že tyto projekty splňují naše představy o aktivním pojetí výuky environmentální výchovy na naší škole.
realizační tým