- Klíč k zelené budoucnosti
- Digitalizujeme školu 2024
- Chodíme do školy rádi
- Projekt z operačního programu Jan Amos Komenský
- Digitalizujeme školu 2023
- Akreditace Erasmus +
- Doučování
- ERASMUS + KA 1
- KREATIVNÍ DOPING
- Digitalizujeme školu 2022
- Doučování
- Podpora kvality ve vzdělávání na ZŠ a MŠ Písek
- Modernizace odborných učeben na ZŠ Písek
- Pilotní ověřování projektu Technika
- Chodíme do školy rádi
- Rekonstrukce kuchyně a oprava střechy v MŠ Písek
- Zaměřeno na klíčové kompetence
- Erasmus +
- eTwinning
- Šablony II - Digitálně ve 21. stoletíl
- Beskydy pod lupou
- Všichni spolu
- Ozdravný pobyt
- Vybavení škol digitálními technologiemi 2020
- MAP II
- MAP
- Matematika pro 21. století
- EU peníze do škol
- Environmentální projekty
- Výzva 56
- zatím žádné údaje
Výzva 56
Zahraniční vzdělávací pobyty žáků a pedagogů
V právě probíhajícím školním roce naše škola realizovala v rámci Výzvy 56 – Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost – vzdělávací pobyty pro žáky a pedagogy.
10 žáků druhého stupně v době od 8.-14.11.2015 absolvovalo intenzivní jazykový kurz v Paříži. Součástí pobytu bylo i poznávání historie a současnosti Paříže. V rámci pobytu si žáci rozšířili jazykové kompetence ve francouzštině i angličtině.
10 žáků druhého stupně se pak v termínu od 15.-20.11.2015 jazykově vzdělávalo ve skotském Glasgow. V době, kdy neprobíhala jazyková výuka, žáci navštěvovali kulturní památky, architektonické stavby a muzea. Velkým přínosem byla možnost ověřit si své jazykové znalosti získané v naší ZŠ v reálných situacích s rodilými mluvčími.
Vzdělávání pedagogů bylo zaměřeno na shadowing (porovnání výukových metod a forem na vybraných zahraničních školách). Pedagogové postupně od září do října vycestovali ve třech pětičlenných skupinách do Finska – Nurmijärvi, Irska – Dublin a na Maltu – Attard. Tyto stáže byly zaměřeny na přírodovědné a technické předměty i na výuku cizích jazyků. Pedagogové měli možnost sledovat průběh vyučování, organizaci vzdělávacího procesu, integraci žáků, či práci asistentů i materiální a technické vybavení školy. Měli možnost diskutovat s pedagogy o používaných metodách a formách výuky, o možnostech dalšího vzdělávání pedagogů, o finančním zabezpečení chodu škol, o probíhajících projektech, spolupráci s rodiči aj.
Po ukončení všech stáží pedagogové prezentovali své poznatky svým kolegům, probíhaly diskuze, ve kterých si pedagogové vyměnili své zkušenosti a názory.
Můžeme říci, že naše školství je z hlediska kvality výuky na srovnatelné úrovni, rezervy vidíme v materiálním vybavení či finančním zabezpečení integrace žáků.